State Aid Finance

Providing Accounting and Financial Support to Minnesota's Cities and Counties

SAF Home | SAAS Reports | Forms & Resolutions | Accounting Manual | Contact Us

District - 1

(L - R) Mark Florence (St. Louis), Darlene Tanner (Itasca), Boyd Johnson (St. Louis), Lisa Sorlie (Cook),

Mark Linne (Carlton)

Not Pictured: Donna Hodel (Koochiching), Linda Libal (Lake), Sherri Anderson (Pine)

District - 2

(Front L - R) Lori Marquis (Pennington), Lisa Avenson (Hubbard), Jenny Kelley (Red Lake),

Debbie Klemmetsen (Clearwater)

(Back L - R ) Kathy Glass (Polk), Leala Roth (Beltrami), Sharon Diesen (Roseau), Marti Carlson (Lake of the Woods)

Not Pictured: Rhonda Anstine (Hubbard), Chelsi Langehaug (Kittson), David Lansing (Marshall),

Vicki Kappes (Norman)

District - 3

(Front L - R) Sarah Olsen (Aitkin), Nilla Ellis (Wright), Tracy Worzala (Stearns), Lori Becker (Todd),

Judy Huls (Stearns), Sherry Welinski (Morrison)

(Back L - R) Colleen Cunningham (Crow Wing), Cindy Bacon (Kanabec), Duane Ruona (Crow Wing),

Geri Fournier (Benton), Lori Koch (Cass), Heather Olson (Wadena), Dian Tufenk (Isanti)

Not Pictured: Kristi Keeler (Sherburne)

District - 4

(Front L - R) Gloria Winkler (Mahnomen), Deb Knudtson (Wilkin), Deya Jacobson (Grant),

Helen Erkenbrack (Otter Tail)

(Back L - R) Crystal Myers (Becker), Janelle Tritz (Traverse), Shannon Millerbernd (Big Stone),

Joann Kelly (Douglas), Ann Leshovsky (Clay)

Not Pictured: Paul Blair (Pope), Stephanie Buss (Stevens), Lori Rooney (Swift)

District - Metro

(Front L - R) Lisa Beskau (Dakota), Cindy Johnson (Chisago), Stephanie Larson (Chisago), Ann Boelke (Carver),

Stacy Reilly (Dakota)

(Back L - R) Francis Kerber (Carver), Lee Christopher (Hennepin), Larry Phillips (Washington)

Not Pictured: Fred Edstrom (Anoka), Tony Lutgen (Ramsey), Gary Bruggenthies (Scott), Donna Sipola (Washington)

District - 6

(Front L - R) Erin Edel (Steele), Michele Maland (Rice), Sheila Schroeder (Houston), Paula Herring (Olmsted),

Gail Schmit (Wabasha)

(Back L - R) Robin Evenson (Freeborn), Bobbie Vickerman (Winona), Jamie Finne (Dodge),

Tim Stapleton (Freeborn),

Arlene Robinson (Winona), Dale Prestegard (Olmsted)

Not Pictured: Pam Schroeder (Fillmore), Sheila Kirkwood (Goodhue), Laurie Clendenning (Mower)

District - 7

(Front L - R) Kari Friedrichs (Nicollet), Cheryl Thiner (Nobles), Cheryl Knudson (Cottonwood),

Karen Langford (Blue Earth)

(Back L - R) Cherie Winters (Cottonwood), Lana Henrichs (Rock), Tammy Furth (Brown), Deb Westphal (Waseca),

Pam Hahn (Sibley), Cindy Wenkel (Nicollet)

Not Pictured: Roger Perrizo (Faribault), Dawn Timmer (Jackson), Collen Baker (LeSueur), Jill Redenius (Martin),

Marjorie Smith (Watonwan)

District - 8

(Front L - R) Leslie Lueck (Pipestone), Lisa Saner (Murray), Paula Olson (Redwood), Ronda Olson (Chippewa),

Robin Sterzinger (Lincoln)

(Back L- R) Judy Peterson (McLeod), Patsy Waytashek (McLeod), Bette Schweer (Yellow Medicine),

Paul Bakker (Kandiyohi), Linda Moe (Lac Qui Parle), Nancy Boogaard (Lyon), Nancy Schmidt (Redwood)

Not Pictured: Suzanne Pater (Meeker), Dan Lippert (Renville)

 

Go to Top